جلوگیری از لکه های ناشی از نور خورشید:

جلوگیری از لکه های ناشی از نور خورشید:

قرارگیری در معرض اشعه های UV به سلولهای تولید کننده رنگدانه (ملانوسیت ها) صدمه زده و باعث تشکیل لکه های قهوه ای می شود. بوتر ویک می گوید «در میان رانندگان، دست چپ (دستی که خورشید به آن می تابد) اغلب پیر تر بنظر می رسد، پس با ضد افتاب از دست ها نیز مراقبت کنید.برای داشتن دست های زیبا و از بین بردن لکه های قهوه ای پوست دست از یک لوسیون جداگانه که حاوی 2% هیدروکینون (HQ) (موثرترین عامل سفید کننده است) استفاده کنید. لوپو می گوید:«HQ به داخل ملانوسیتها نفوذ کرده و مانع تولید ملانین (رنگدانه ای که باعث این تغییر رنگ می شود) می گردد.» از همین حالا شروع کنید، چند ماه زمان می برد تا متوجه تغییر قابل توجهی شوید. برای نتایج سریعتر، لوسیونی را انتخاب کنید که حاوی رتینول یا آلفا هیدروکسی اسید که به نفوذ HQ به داخل پوست کمک می کند نیز باشد. برای جلوگیری از ایجاد لکه های جدید، ضدآفتاب بسیار مهم است. از محصولی استفاده کنید که حاوی یک ضدآفتاب وسیع الطیف با SPF حداقل 15 باشد. برای محافظت بهتر، روی برچسب محصول به دنبال آووبنزون، مکسوریل یا هلیوپلکس باشید.
خشکی پوست دست:باافزایش سن، پوست روی دستهای شما ، چربی کمتری تولید کرده و توانایی اش برای حفظ رطوبت را از دست می دهد.استفاده از لوسیون در طول روز، هیدراتاسیون را افزایش می دهد. برای نگهداشتن و مهر و موم کردن رطوبتی که پوستتان جذب کرده است، بلافاصله بعد از شستن دستهایتان به آنها لوسیون بمالید. یک کرم دست بخرید. فرمول آنها شامل موادی مانند اسید هیالورونیک، گلیسیرین یا اوره است که رطوبت را جذب کرده و در پوست نگه می دارد. لوسیونی را انتخاب کنید که حاوی SPF باشد.سالها قرارگیری درمعرض نور خورشید، در تولید پروتئینی که به تشکیل لایه بیرونی مهر و موم کننده رطوبت پوست کمک می کند، اختلال ایجاد کرده و هیدراتاسیون را به انتها می رساند. برای محافظت از دستها قبل از قرار دادن آنها در معرض پاک کننده های خانگی یا غوطه ور کردنشان در آب صابونی، کرم بزنید و یک دستکش با آستر پنبه ای بپوشید.

4 توصیه برای محو لکه های ناشی از آفتاب:

افرادی که ساعت های طولانی در معرض نور آفتاب هستند و یا دارای سن بالا هستند دارای لکه های پوستی تیره  که ناشی از نور خورشید است می باشند، این لکه ها معمولا لکه های خورشیدی و یا لکه های سنی نامیده می شوند ، ظهور این لکه ها بر روی پوست بی ضرر هستند اما باعث ایجاد سرخوردگی در برخی از افراد می شود این لکه ها بر روی زیبایی پوست شما تاثیر می گذارد.این لکه ها لزوما نیاز به درمان های پزشکی نمی باشند ، با استفاده از داروهای خانگی مفید و دست ساز می توانید آن ها را محو کنید.

1- ترکیبی از عسل و ماست:
لکه های قهوه ای پوست را می توان با ترکیبی از ماست و عسل روشن کرد، 1 قاشق سوپ خوری ماست و عسل را در یک کاسه مخلوط کنید و به خوبی آنها را بهم بزنید و حدود نیم ساعت آنها را بر روی لکه های پوست خود بگذارید و سپس پوست را با آب سرد بشورید. استفاده از این محلول به صورت روزانه تاثیری چشم گیری بر محو لکه ها می گذارد و به مرور لکه ها از بین می روند ماست و عسل هر دو خاصیت سفید کننده دارند.

2- لایه برداری پوست:
لایه برداری روزانه در از بین بردن سلول های مرده پوست کمک می کنند و پوست شما را احیا می کند پس از لایه برداری از مرطوب کننده پوست استفاده کنید.

3- مخلوطی از سرکه و آب پیاز:
یکی دیگر از درمان های موثرخانگی در محو لکه های پوستی مخلوط آب پیاز و سرکه است برای نتیجه بهتر و سریعتر از مخلوط 2 بار در روز استفاده کنید و بر روی لکه های پوست بزنید ،‌اگر هم سرکه نداشتید می توانید تنها از پیاز استفاده کنید آن را به 2 برش تقسیم کنید و بر روی صورت مالش دهید.

4- نوشیدن آب فراوان:
آب می تواند به محو لکه ها کمک کند مصرف نوشیدن آب را افزایش دهید هم باعث از بین رفتن سموم بدن می شود و هم پوست را پاک می کند

https://goo.gl/X7qWtC